Zakłady w piłce nożnej

Piłka nożna daje bardzo szerokie możliwości zakładów. U niektórych bukmacherów można znaleźć nawet kilkadziesiąt różnych zakładów na jedno spotkanie.

Piłka nożna to sport tak zwany 3-drogowy. Oznacza to, że każde wydarzenie może zakończyć się na trzy sposoby: wygraną drużyny nr 1, nr 2 lub remis. Wytypowanie którejś z tych trzech sytuacji to podstawowe typy w zakładach na piłkę nożną. Łatwiejszy wariant przewiduje tylko zwycięstwo jednej z grających drużyn, bez możliwości remisu. Kolejną – bezpieczniejszą – opcją  jest tak zwana podwójna szansa, przewidująca obstawienie dwóch z trzech możliwości zakończenia meczu.

Inne zakłady są już bardziej szczegółowe. Mogą typować wynik po pierwszej połowie, albo wyłącznie liczna trafień w drugiej połowie. Istnieje opcja obstawienia wyniku o całości meczu, czyli w zależności od rozgrywek z dogrywką, rzutami karnymi  albo wyniki na każdym w tych etapów gry. .

Szerokie pole manewru daje możliwość obstawienia powyżej/poniżej odnosząca się do liczb bramek. Gracz deklaruje tylko, czy w meczu padnie więcej niż 2,5 czy mniej i przez którą z drużyn zostanie osiągnięty taki wynik.

Dużą swobodę w zakładach, przez co często wybierane przez graczy, jest opcja under/over. Zakłady tego typu mogą  dotyczyć bardzo wielu zdarzeń, na przykład  liczby bramek, ilości rzutów rożnych, uzyskanych w meczu kartek (żółtych, czerwonych lub razem) i tym podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *