Yield typera

Każdy typer działający w sieci ma własny sposób na wyliczenie i oznaczenie swojej skuteczności. Takim ogólnie dostępnym i przydatnym jest wyliczenie yield typera.  Nie ma znaczenia, czy usługi typowania są płatne czy darmowe. Do wyliczenia stopy zwrotu, czyli zależności pomiędzy wygraną a zainwestowaną kwotą, bierze się pod uwagę długość gry oraz ilość oddanych typów.

Nie ma jednego określenia, jaki poziom yield gwarantuje dobrego typera, a tym bardziej – takiego, który nie zawodzi. Wysokie statystyki, na poziomie kilkudziesięciu procent są możliwe do utrzymania wyłącznie na początkowym etapie typowania, ale trzeba pamiętać, że nie jest to miarodajna wartość. Inną możliwością utrzymania wysokiego yield jest oszustwo. Przyjęło się, że około roku działalności na bukmacherskim rynku jest odpowiednim czasem do stwierdzenia poziomu typów. Oczywiście, jeśli typer regularnie zawiera zakłady, a nie na przykład raz na miesiąc. W takim okresie czasu osiągnięcie wyniku ponad 20% jest wręcz niemożliwe. Już 10-15% skuteczności to wynik, który osiągają tylko nieliczni typerzy. Gdy yield jest na plusie można przyjąć, że typer jest skuteczny. Oznacza to tylko tyle, że jego działalność przynosi zysk. Minusowy yield oznacza zaś, że zakłady typera spowodowały stratę.

Na rynku bukmacherskim można też spotkać się z terminem Return On Investment (ROI). Również oznacza on zwrot z inwestycji. To yield powiększony o 100%. Gdy yield wynosi 5%, ROI będzie wynosił 105 %.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *